Hakkımızda

Metal Kablo Taşıma Sistemleri üretimi yapan ARDIÇ ELEKTRİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 1987 Yılında faaliyete başlamış olup 2008 yılına kadar faaliyetlerini İstanbul da sürdürmüş, 2008 yılından itibaren halen TEKİRDAĞ/Kapaklı Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Kablo kanalı ve Taşıma Sistemleri üretimi yapan Türkiye’nin sektörde lider firmaları arasındadır.

 

Ardıç Elektrik; Kapaklı Organize Sanayi Bölgesinde 8.000m² kapalı 10.000m² açık alan içerisinde kurulu olan tesiste, Araştırma-Geliştirme çalışmalarını üst düzeyde tutarak, teknolojik gelişmelere uygun olarak sürekli kapasitesini artırmanın yanında yatırımlarına devam etmekte , kendi bünyesinde ki uzman kadrosuyla Makine ve Kalıplarını da kendi bünyesinde üretmekte olup faaliyetlerini son teknolojiye uygun şekilde sürdürmektedir.

 

Ardıç Elektrik; Kesintisiz üretim hatlarıyla (ROLL FORMİNG) hizmet vermektedir. Ayrıca prograsif kalıpları sayesinde yüksek kalite ve hızda seri üretimi yakalamaktadır. Üretim hatlarımız yıllık 30.000 ton Kablo kanalı ve aksesuarları üretim kapasitesine sahip olup yıllık 18 milyon metre kablo kanalı üretebilme kapasitesine sahiptir.

 

Ardıç Elektrik sürekli artan pazar payında müşterilerine daha kaliteli ve hızlı cevap verebilmek için 2016 yılı 1. Çeyreğinde Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi tesislerinde Sıcakdaldırma (çinko) kaplama tesisinin 1. Etabını devreye almış olup, 2017 yılı hedefleri içerisinde yer alan 2. Etap Sıcakdaldırma (çinko) kaplama tesisini de faaliyete alarak üretim kapasitesini arttırmıştır.

 

%100 yerli sermaye ile kurulmuş ve faaliyetlerine devam eden Ardıç Elektrik 2015 yılında Bulgaristan merkezli ‘’ARDIC- BG’’ ve Londra merkezli ‘’ARDIC-UK’’ firmalarını kurarak elektrik sektörde ki ihracat payını giderek genişletmektedir.

Ardıç Elektrik; Kalite Politikası-Teknolojik yatırımları-Müşteri memnuniyeti-Düşük Maliyet- Hızlı Teslimat ve Tecrübesinden aldığı güç ile bugün üretiminin %80’i ihracat, %20’si iç piyasaya yapmakta olup 87 farklı ülkeye ihracat yapar konuma gelmiştir.

 

Ardıç; ISO 9001;2015 / 14001;2015 / 18001;2017 / TS EN ISO 61537 / TS EN ISO 1461 / GOST-R / DIN 1402 E90 / Amerikan kalite sertifikası UL ve Sismik test belgelerini de eklemiştir.

 

2019 yılında mevcut kalite yönetim sistemine ek olarak ISO 10002-2014 müşteri memnuniyet ve şikayet yönetim sistemi sertifikasını da bünyesine katmıştır.

 

2018 yılında ‘’ YTS ‘’ Markası altında Yıldırım korunma ve Topraklama Sistemlerini üretim grubuna dahil ederek 2019 yılında gerekli uluslar arası standartlar TS EN ISO 62561-1 / TS EN ISO 62561-2 belgelerine de sahip olup yatırımını tamamlamıştır.

 

2019 yılı başlarında ‘’ EMT ‘’ (Electrical Metallic Tubing) sistemlerinin üretim ve pazarlama çalışmalarına hız vererek, İthalatının önüne geçecek yatırımlara başlamıştır.

 

2019 haziran itibari ile Elektrikli Araç (EV) teknolojisinin geldiği noktayı ve gelecekte alacağı yeri de düşünerek bu araçların şarj edilmesini sağlayan şarj istasyonlarının yapımı için gerekli AR-GE ve üretimi çalışmalarını başlatmıştır.

 

Ardıç Elektrik; Çevre yönetimi, İş ve İşçi sağlığı ve güvenliği, Kalite yönetim sistemi uygulamalarını kendi bünyesinde ki tecrübeli ekibi dışında uzman kuruluşlardan da profesyonel danışmanlık hizmeti alarak desteklemekte ve titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Web Sitelerimiz:

ardic.com

kablokanali.com.tr

ardickabelsysteme.de

ardic.co.uk

ardic.bg